Według najnowszego raportu Fortune Business Insights, globalny rynek systemów operacyjnych Linux ma osiągnąć 18,78 mld USD do 2028 r., co oznacza wzrost z 4,57 mld USD w 2020 r. i przy złożonej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 19,5% w okresie prognozy. Linux stał się jednym z najszybciej rozwijających się systemów operacyjnych na świecie. Jednak jeśli chodzi o podłączenie urządzeń z systemem Linux do wyświetlacza w sali konferencyjnej, w większości przypadków musisz ciągnąć kabel HDMI po podłodze lub przez ścianę, ze względu na oczywisty brak opcji bezprzewodowego podłączenia.

Ale tak nie jest. Bezprzewodowe systemy prezentacji są dostępne zarówno dla urządzeń mobilnych, jak i laptopów i komputerów stacjonarnych, a oprócz systemów Windows, Android i iOS wiele z nich obsługuje system Linux. Ułatwiają one prowadzenie spotkań w różnych miejscach i w podróży, a także wyrównują poziom pracy zespołowej. W tym artykule ocenimy różne rozwiązania do bezprzewodowego screen mirroringu pod kątem elastyczności użytkowania, ochrony danych i kosztów.

Czym jest ten telefon Linux?

Trzy najpopularniejsze systemy do bezprzewodowego screen mirroringu, które obsługują urządzenia z systemem Linux to BenQ InstaShow , plus AirTame2. Barco ClickShare CS-200 zaprzestał wsparcia dla Linuksa, ale obsługuje Google Cast.

Projektor BenQ InstaShow obsługuje każde urządzenie z systemem Linux z płytami rozwojowymi, takimi jak Raspberry Pi, Ubuntu i inne standardy Linux. Wystarczy podłączyć przycisk HDMI do urządzenia i dotknąć, aby zaprezentować na projektorze lub większym płaskim wyświetlaczu. BenQ zaprojektował InstaShow dla szerokiej gamy urządzeń poza tradycyjnymi notebookami, telefonami i tabletami.

Inną alternatywą jest system AirTame2, który wykorzystuje zastrzeżoną aplikację, która obsługuje Ubuntu, ale nie jest oficjalnie wspierana na Fedorze lub innych systemach operacyjnych opartych na Linuksie.

Czy zawartość jest chroniona?

Eksperci IT preferują system Linux ze względu na możliwość bezpiecznego przenoszenia danych z mniejszym ryzykiem ataków lub włamań. W przypadku bezprzewodowego rozwiązania screen mirroring, jest to również problem, ponieważ niezabezpieczone transmisje bezprzewodowe mogą zostać nagrane lub przechwycone. Projektor.

W przeciwieństwie do bezprzewodowych systemów prezentacji, które opierają się na sieciach korporacyjnych lub wykorzystują Wi-Fi do transmisji danych, BenQ InstaShow jest wolny od instalacji i ma własną zamkniętą sieć, dzięki czemu zawartość przesyłana między urządzeniami i wyświetlaczami pozostaje w wysoce zabezpieczonym środowisku. Systemy BenQ InstaShow bezproblemowo szyfrują wszystkie dane przesyłane przez przycisk InstaShow do odbiornika przy użyciu zaawansowanych 128-bitowych zabezpieczeń i wbudowanego Wi-Fi Protected Access. I odwrotnie, AirTame nie szyfruje transmisji przesyłanych przez sieć.


Jakich telefonów Linux mogę używać do projektora?

Profesjonaliści, tacy jak inżynierowie, naukowcy, fotografowie i pośrednicy w obrocie nieruchomościami często wykorzystują urządzenia oparte na systemie Linux, a także posiadają inne urządzenia, takie jak kamery, odtwarzacze multimedialne oraz instrumenty techniczne lub naukowe, które mogą potrzebować połączenia z bezprzewodowym systemem współpracy.

Dzięki InstaShow możesz podłączyć prawie każde urządzenie (takie jak Raspberry Pi lub aparat cyfrowy), które posiada wyjście HDMI do projektora lub płaskiego wyświetlacza, po prostu podłączając przycisk.